23-11-16
Czersk. Mieszkaniec pyta, w końcu otrzymuje odpowiedź
Nieprzyjemny zapach
w centrum Czerska - rejon Alei 1000-lecia

Mieszkaniec ul. Alei 1000-lecia kilka razy zwracał uwagę urzędnikom z czerskiego ratusza, aby zajęli się sprawą nieprzyjemnego zapachu w rejonie ulicy, przy której ma swoją posesję. Ostatniego maila wysłał do magistratu w dniu 8 listopada br. (maile publikujemy poniżej).

„2016-11-08
Po raz kolejny zgłaszam problem brzydkich zapachów w centrum Czerska - rejon Alei 1000-lecia. Wcześniej robiłem to kilkukrotnie (poniżej kopie wysyłanych wcześniej maili) - niestety, bez rezultatu. Nie otrzymałem z urzędu żadnej odpowiedzi w tej sprawie, nie załatwiono także problemu. Fetor regularnie się powtarza. Dzisiaj (8.11) około godz. 16.00 osiągnął wyjątkowe rozmiary. W związku z tym wnoszę o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytania:
1.       Jakie działania podjął Urząd Miejski, aby ustalić źródło brzydkich zapachów?
2.       Czy ustalono źródło tych zapachów?
3.       Czy podjęto jakieś (jakie?) działania zobowiązujące osobę (osoby) odpowiadającą za powstawanie fetoru w centrum Czerska do zapobiegania temu zjawisku?
4.       Jeżeli do dziś nie podjęto żadnych działań -czy Urząd zamierza zająć się problemem i w jaki sposób?
W związku z tym, że poprzednie moje pisma pozostały bez echa, tym razem powiadamiam o problemie również Wizję Lokalną.

2015-10-05
Dzień dobry!
Zgłaszam -być może znany - problem brzydkich zapachów w centrum Czerska, m.in. w rejonie Alei 1000-lecia. Odory te rozchodzą się dość regularnie, najczęściej w poniedziałek rano - np dziś około 6.30. Myślę, że nie będzie problemu z ustaleniem źródła i przyczyny tego zjawiska.
Proszę o podjęcie stosownych działań i powiadomienie mnie o sposobie rozwiązania problemu.

2015-12-14
Dzień dobry!
Niestety problem poniedziałkowych porannych brzydkich zapachów w centrum Czerska nie zniknął. W związku z tym ponownie zgłaszam ten problem i pytam o podjęte przez Urząd działania.

2016-05-16
Zgłaszam - po raz kolejny, wcześniej na adres nwr@czersk.pl - problem brzydkich zapachów w centrum Czerska. Fetor odczuwalny jest szczególnie w poniedziałki rano (ok. 6.00-6.30). W rejonie Alei 1000-lecia, gdzie mieszkamy, brzydki zapach rozchodzi się szczególnie przy zachodnich wiatrach. Wskazuje to moim zdaniem z dużym prawdopodobieństwem źródło tego zjawiska - pobliską ubojnię.
Proszę o podjęcie konkretnych działań mających na celu ustalenie przyczyn tej sytuacji i ochronę mieszkańców tego rejonu miasta przed występującymi dolegliwościami.”


W końcu w ubiegłym tygodniu wystosowano do mieszkańca pismo z odpowiedzią. Poniżej jego treść:(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.