23-11-16
Czersk. Święto Szkoły
30. rocznica nadania czerskiemu
LO imienia Wincentego Pola

Bracia, rocznica! — więc po zwyczaju
Niech każdy toastem spłaci!
Wincenty Pol

21 listopada 2016 roku obchodziliśmy 30. rocznicę nadania naszej szkole imienia Wincentego Pola. Uroczystości były podzielono na dwie części.

Część pierwsza odbyła się w różnych miejscach szkoły. Wśród konkurencji, które zostały przeprowadzone znalazły się m.in. marsz na orientację po szkole, zabawa dla ścisłowca czy też quiz o Polu. Zabawy te dostarczyły nam wiele radości. Mogliśmy wykazać się sprytem, wiedzą, ale przede wszystkim umiejętnością współpracy.

Na drugą część Święta Szkoły uczniowie wraz z nauczycielami przeszli do Ośrodka Kultury w Czersku. Tam po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor Krzysztof Sękielewski krótko przypomniał dzień, w którym nasze liceum zyskało patrona. Po części oficjalnej rozpoczął się kolejny etap „Turnieju Klas”. Klasy pierwsze przedstawiały ciekawe prezentacje o naszym patronie (I B - Pol poeta. I A - Pol żołnierz. I C - Pol geograf.). Klasy drugie wykazywały się kreatywnością i umiejętnością śpiewu, gdyż ich zadaniem było odśpiewanie przeróbki znanego hitu. Natomiast klasy trzecie pochwalić się mogły swymi talentami recytatorskimi i plastycznymi. Musiały się one zmierzyć z wierszami naszego patrona oraz je zilustrować, przygotowując plakat. Również i ta część dostarczyła nam wiele zabawy, radości i uśmiechu. Ale nie tylko uczniowie naszego Liceum się bawili. W przerwach pomiędzy poszczególnymi występami gimnazjaliści z Akademii Sukcesu przedstawiali parodie reklam, co spotkało się z wielkim aplauzem zgromadzonych. Kiedy „Turniej Klas” dobiegł końca, rozdano dyplomy za udział w konkursach szkolnych. Nagrodzone zostały też klasy, które bardzo zaangażowały się w zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach. Następnie podziękowano absolwentom naszej szkoły za aktywny udział w promocji liceum. Na koniec, można rzec, że już tradycyjnie wystąpiła Grupa H, prezentując utwory związane z Dniem Niepodległości. W dobrych humorach rozeszliśmy się do domów. To był naprawdę świąteczny dzień!

Adriana Pilch
fot. M.S.
LO Czersk

 
Wyniki TURNIEJU KLAS: TUTAJ


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.