21-01-17
Powiat chojnicki. 15-lecie Parku Wodnego w Chojnicach
Jubileusz i kampania na rzecz bezpieczeństwa

Park Wodny w Chojnicach niebawem, bo 15 lutego będzie obchodzić swoje 15 - lecie. Z tej okazji planuje specjalne urodzinowe spotkanie.


Niebawem minie 15 lat od oficjalnego otwarcia parku wodnego w Chojnicach.   |  fot. arch.

- Ta data wyznacza rocznicę terminu powołania spółki i nominowania mnie na stanowisko prezesa – przypomina Mariusz Paluch, prezes zarządu Centrum Park Chojnice. - Opowiemy o naszych partnerach osiągnięciach, planach.

Paluch odniósł się też do niedawnego tragicznego zdarzenia w Wiśle, gdy w tamtejszym basenie utonęło dziecko. - Czeka nas kampania o zachowaniu na basenie, dołączymy do tego krótką informację - czego nie robić, by nie stać się ofiarą.


Co się może przydarzyć? Często dzieci urządzają zawody – kto dłużej wytrzyma bez oddechu pod wodą. Jednym z efektów niedotlenienia mózgu jest zaśnięcie. Szczególnie groźne, gdy płynie się pod wodą. Powinniśmy dzieciom takie rzeczy uświadamiać. Nasza  kampania informacyjna potrwa dwa miesiące, od  marca do maja w ramach godzin wychowawczych w szkołach podstawowych i gimnazjach.

- W Polsce jest już 800 obiektów basenowych, często dochodzi do różnych przykrych zdarzeń o których się nie mówi. W naszym basenie jak dotąd nie doszło do utonięcia.

(ro), fot. (m.n.)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.