23-0-17
Powiat chojnicki.  „DZIEŃ ODBLASKÓW”- PROFILAKTYCZNA AKCJA DROGÓWKI
Zatrzymani kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą,<br> z uśmiechem na twarzy przyjmowali upominki od policjantów

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili w wczoraj (22.01) akcję profilaktyczną pn. „Dzień odblasków”. Działania takie były prowadzone jednocześnie na terenie dwóch województw - pomorskiego i zachodniopomorskiego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów. Za wzorowe zachowanie kierujących wobec pieszych policjanci wręczali upominki. Prowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chojnicach w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, realizowanego przez Komendę Główną Policji, przeprowadzili wczoraj akcję profilaktyczną pn. „Dzień odblasków”.

Mundurowi sprawdzali, czy kierujący oraz niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów i przestrzegają zasad bezpieczeństwa. W trakcie działań policjanci w szczególności zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych; sprawdzali czy kierowcy zatrzymują się przed przejściem i przepuszczają przechodniów. Stróże prawa nagradzali tych, którzy swoim zachowaniem przyczynili się do wzrostu bezpieczeństwa pieszych. Za wzorowe postępowanie na drodze, kierowcy otrzymali w nagrodę pendrive w kształcie znaku drogowego lub zawieszkę zapachową promującą akcję. Zatrzymani kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali upominki od policjantów.

Działania prowadzone w województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie pieszym i kierującym, że oni w równym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych.

KPP Chojnice

 

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.