6-04-17
Czersk. Akcja gaśnicza na stacji paliw
Katalizator zapalił się w citroenie w trakcie jazdy

Citroenem c4 picasso podróżowały dwie osoby. Mieszkańcy Pelplina jechali do Człuchowa, do pracy. W Czersku zauważyli jak kierowcy innych pojazdów dawali im znaki, że coś dzieje się z ich autem. Wtedy spostrzegli, że spod citroena wydobywają kłęby dymu. Kierowca zatrzymał samochód.

Akcja gaśnicza miała miejsce dziś (6.04) rano - na stacji paliw przy ul. Starogardzkiej.

- Nie miałem gdzie się zatrzymać, zjechałem więc na stację paliw. Od razu użyliśmy gaśnicy, pomogli nam również pracownicy stacji, którzy mieli na wyposażeniu gaśnicę proszkową – relacjonował kierowca citroena 4.

Na miejscu akcji błyskawicznie zjawili się strażacy – remiza w Czersku znajduje się naprzeciwko stacji.

– Gdy pracownicy stacji zobaczyli wjeżdżający pojazd znajdujący się w kłębach dymu, odcięli natychmiast dopływ paliwa do dystrybutorów. Pomogli też stłumić ogień, jednak dopiero strażacy ugasili pożar. Na szczęście udało się zadziałać szybko, byliśmy blisko – przez ulicę. Niewiele brakowało, a od katalizatora zajęłoby się ogniem podwozie auta. Mogło też dojść do wybuchu zbiornika paliwa w citroenie. Zważywszy na  miejsce zdarzenia, można powiedzieć, że pożar był bardzo groźny – ocenia Andrzej Kuchenbecker, naczelnik OSP w Czersku.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.