7-04-17
Gm. Czersk. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w pidżamach
Chrapać każdy może…

Amerykanie mają swój Dzień Świstaka, a dzieci z gotelpskiej podstawówki Dzień Śpiocha.  W środę, 5 kwietnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w pidżamach, a wraz z książkami w plecakach przynieśli przytulanki, kocyki, małe poduszeczki i lampeczki.

Ten pełen humoru dzień miał na celu uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę w naszym organizmie pełni sen. Dzieci dowiedziały się, że powinny spać około 10 godzin dziennie, aby ich organizm się zregenerował i był gotowy do pracy. Najmłodsi, którzy przesypiają najwięcej czasu w ciągu doby, ucieszyli się, że podczas snu ich ciało rośnie. Wspomniano także o właściwej diecie, racjonalnym odżywianiu i przestrzeżono przed  jedzeniu tuż przed pójściem spać. Dzień Śpiocha zakończył się bajeczką na dobranoc i wspólnym wielkim zasypianiu.

Opracowała: Ewa Pęczak
SP Gotelp

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.