7-04-17
Czersk. Ciekawa podróż w czasie, ale również cenne źródło informacji o otaczającej nas przyrodzie
Wyjazd uczestników ŚDS do Klosnowa

3 kwietnia 2017 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Czersku odwiedzili Wyłuszczarnię Nasion w Klosnowie. Historię wyłuszczarni ciekawie przedstawił kierownik Stacji Oceny Nasion, p. Marek Pałaszyński, który oprowadził nas po zabytkowym budynku wybudowanym w 1913 r. oraz po nowoczesnej hali, do której kilka lat temu przeniesiono cały proces wyłuszczania szyszek.

Podczas zwiedzania uczestnicy zapoznali się z dawnym i współczesnym sposobem pozyskiwania nasion na potrzeby zalesieniowe. Następnie Pan Pałaszyński pokazał nam szkółkę leśną. Po krótkim instruktażu na plantacji choinek kilku uczestników wycieczki mogło samodzielnie posadzić świerkowe drzewka.

Wyjazd do Klosnowa okazał się nie tylko ciekawą podróżą w czasie, ale również źródłem cennych informacji o otaczającej nas przyrodzie.

ŚDS Czersk

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.