6-05-17
Czersk. „Zobaczyłem przewrócony motorower i leżące na jezdni dwie osoby”
Zderzenie jednośladu i samochodu
na berlince w Czersku

Dwie osoby w szpitalu, uszkodzony motorower oraz samochód to bilans zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę (6.05) ok. godz. 16.30 na skrzyżowaniu ul. Starogardzkiej z ul. Derdowskiego
w Czersku.

Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca autem kobieta wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej (Derdowskiego) wymuszając pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu ul. Starogardzką motorowerzyście.

Jednośladem, w kierunku Starogardu Gdańskiego, podróżowały dwie osoby - kierujący 17-letni chłopak i 15-letnia dziewczyna – mieszkańcy gm. Czersk. Kierująca samochodem marki subaru, mieszkanka gm. Czersk, wyjeżdżała z ul. Derdowskiego, skręcała w lewo w kierunku centrum miasta. Zajechała drogę rometowi, w wyniku czego doszło do zderzenia.

- Usłyszałem tylko huk. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem przewrócony motorower i leżące na jezdni dwie osoby. Wybiegłem na zewnątrz domu, ale już było sporo ludzi w pobliżu. Ktoś wzywał pomoc – mówił czerszczanin, mieszkający obok miejsca zdarzenia.

W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały osoby jadące motorowerem (m.in. uraz głowy, nogi, ręki). Chłopak oraz dziewczyna zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu interweniowali strażacy z Czerska i Chojnic, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.