10-05-17
Region. Zgromadziło się na starcie 86 uczestników
I Rodzinny Rajd Rowerowy w Kiełpinie

W sobotę (6.05) odbył się I Rodzinny Rajd Rowerowy. Zgromadziło się na starcie 86 uczestników w przedziale wiekowym od 6 do 70 kilku lat (żeby nie wypominać nikomu wieku :-) ). Trasa przebiegała malowniczymi terenami okolic Kiełpina i Wymysłowa. Jechaliśmy wśród pól, lasów oraz nieopodal (w zasięgu wzroku) meandrującej leniwo rzeki Brdy.

Trasa była dla niektórych wymagająca, wzniesienia, piaski oraz drogi leśne niektórym mogły sprawić nieco trudności, ale wszystko odbyło się w pełni bezpiecznie, ponieważ wszyscy sobie wzajemnie pomagali... W trakcie rajdu mieliśmy spotkanie z Leśniczym Panem Januszem Sala, który przybliżył nam życie lasu oraz gospodarkę organizmu leśnego oraz wskazał na bardzo istotne aspekty bezpiecznego przebywania na łonie natury (Bardzo serdecznie dziękujemy za to spotkanie). W trakcie postoju posililiśmy się pyszną swojską drożdżówką oraz gorąca herbatą. Po przerwie ruszyliśmy dalej...

Bezpiecznie dotarliśmy do celu, po przebyciu 15,7 km. Dziękujemy Straży z OSP w Kiełpinie za czuwanie nad bezpieczeństwem... Po powrocie było ognisko oraz przepyszna grochówka i bigos, które przygotowały Panie z KGW w Kiełpinie. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród w ramach loterii oraz wyłonienie szczęśliwego trafu - nagrody głównej, jaką był rower, który wylosował Miłosz Zabrocki. Serdecznie gratulujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Sołtysa Kiełpina, Pana Krzysztofa Baran, który był pomysłodawcą i koordynatorem całego przedsięwzięcia oraz Dyrekcji i Szkole Podstawowej w Kiełpinie! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie rajdu. Liczymy na więcej takich rodzinnych, integracyjnych imprez i spotkań.

ks. Tadeusz Drobinski

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.