9-08-17
Gm. Czersk. Budowa masztu telefonii komórkowej w Gutowcu zagrożona?
Do sądu wpłynęła skarga na uchwałę RM

Kilkanaście dni temu starosta chojnicki wydał pozwolenie na budowę masztu telefonii komórkowej w Gutowcu. O tym fakcie poinformował radny Zbigniew Bieliński (zobacz tutaj). Decyzja, która upoważnia inwestora do rozpoczęcia prac ma uprawomocnić się w połowie sierpnia.

Jednak okazuje się, że pod koniec lipca br. do Rady Miejskiej w Czersku wpłynęło pismo z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku w sprawie masztu. Sąd przesłał do Czerska skargę na uchwałę Rady Miejskiej (z dn. 17 lutego br.), którą złożył bezpośrednio do WSA mieszkaniec Gutowca, sprzeciwiający się realizacji inwestycji (podnosi kwestię spadku wartości jego nieruchomości oraz możliwość pogorszenia stanu zdrowia ze względu na realizację inwestycji). Przypomnijmy, uchwała dotyczyła przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla działki, na której ma stanąć wysoki na ok. 50 metrów maszt telefonii komórkowej. Teraz do sprawy ma odnieść się czerski samorząd.

Radny: Decyzja powinna się uprawomocnić, a wykonawca rozpocząć stawianie masztu
 - Uważam, że wniesienie skargi nie wstrzyma procesu uprawomocnienia się pozwolenia na budowę masztu. Dowiedziałem się od pracownika Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Chojnicach, że kwestionujący budowę mieszkaniec Gutowca nie jest stroną w postępowaniu przy przeprowadzaniu procedury związanej z wydaniem pozwolenia na budowę, tak więc decyzja powinna się uprawomocnić, a wykonawca rozpocząć stawianie masztu. Obecnie jest przygotowywane stanowisko w sprawie złożonej skargi – mówi  radny Zbigniew Bieliński.

Informacja o możliwości wstrzymania wydania pozwolenia na budowę z powodu złożenia skargi dotarła niedawno do niektórych mieszkańców Gutowca. Ludzie są oburzeni, zapowiadają ewentualne poparcie dla realizacji zadania – powstania masztu, który w końcu umożliwi im korzystanie z telefonów komórkowych w ich miejscowości.

(red)


Maszt telefonii komórkowej ma stanąć po prawej stronie berlinki (wjazd do Gutowca z kierunku Czerska). Wysoki na ok. 50 metrów obiekt ma być zlokalizowany na działce – przy pierwszych zabudowaniach  – 100 metrów od drogi krajowej 22 (na zdjęciach).

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.