19-08-17
Powiat chojnicki. Obowiązuje zakaz wstępu do lasu
KONTROLE MIEJSC WYPOCZYNKU LETNIEGO

Nawałnica, która przeszła nad naszym powiatem w ubiegły piątek poczyniła wielkie straty; była niespotykanym dotąd zagrożeniem dla życia i zdrowia oraz mienia osób przebywających w okresie letnim na naszych pięknych terenach. Celem zapobieżenia tragicznym wydarzeniom w najbliższej przyszłości, funkcjonariusze przeprowadzają doraźne kontrole stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Policjanci z chojnickiej jednostki pilnują bezpieczeństwa oraz dobytku mieszkańców terenów dotkniętych nawałnicą. Zajmują się zabezpieczaniem podległego terenu pod kątem niedopuszczania osób postronnych do miejsc, gdzie nie przeprowadzone zostały jeszcze czynności polegające na usuwaniu skutków piątkowej tragedii. Obowiązuje zakaz wstępu do lasu, gdyż może to skończyć się tragicznie ze względu na znacznie uszkodzony drzewostan, który jeszcze nie został usunięty. Poza tym nadzorują dobytek, który nie jest zabezpieczony przez właścicieli. Do chojnickich i kościerskich policjantów w weekend dołączą koledzy z oddziałów prewencji, skierowani przez Komendanta Głównego Policji.

Niezależnie od czynności w miejscach szczególnie dotkniętych nawałnicą, trwają również czynności typowo prewencyjne. Już od poniedziałku ruszyła akcja mająca na celu sprawdzenie miejsc letniego wypoczynku pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam dzieci i młodzieży. Policjanci wraz z przedstawicielem z Zespołu Wizytatorów w Chojnicach, podległemu Kuratorium Oświaty w Gdańsku, prowadzą doraźne kontrole miejsc wypoczynku. Sprawdzane są kwalifikacje kadry, wprowadzenie wymaganych regulaminów, zasad ochrony przeciwpożarowej, wyznaczenie miejsc i dróg ewakuacji oraz przeprowadzanie szkoleń w tym zakresie.

KPP Chojnice

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.