19-08-17
Powiat chojnicki. Premier z ministrami jest w Chojnicach
Trwa kolejny dzień akcji

Dziś (19.08) przed Ośrodkiem Kultury w Rytlu ponownie zebrali się wolontariusze, którzy podzieleni na ekipy będą usuwać skutki ubiegłotygodniowej nawałnicy. Prace są prowadzone w Rytlu i okolicznych miejscowościach.

W terenie pracuje również straż pożarna, wojsko i inne służby.

Dziś (19.08) rano do Chojnic przybyła premier Beata Szydło wraz z niektórymi ministrami. Delegacja ma wizytować w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim tereny zniszczone przez kataklizm.

W KPPSP w Chojnicach trwa konferencja prasowa premier. (fot.m.n)

Więcej informacji wkrótce.

(red)


KOMUNIKATY z FB SOŁECTWA RYTEL (g.10.00):

Kochani,
Znów spotkał nas spory deszcz...
Na gwałt potrzebne solidne PLANDEKI!

Większość została już rozdana potrzebującym, lecz przed chwilą przeszła nad nami burza z mocnym wiatrem...

Musimy być gotowi.


BARDZO WAŻNE!!!

Uwaga miejscowości dotknięte huraganem. Bardzo prosimy o przesyłanie nam informacji, gdzie potrzebna jest pomoc oraz numer telefonu kontaktowego, pod który będzie można zadzwonić w sprawie szczegółów. Na naszej tablicy będziemy umieszczać wszystkie te informacje (Solidarni z Rytlem (TUTAJ) oraz Sołectwa Rytel (TUTAJ).  

Kochani, bardzo Was prosimy, by kontaktować się już bezpośrednio z potrzebującymi - chodzi o czas. My dajemy już sobie radę. Kierujemy pomoc, która do nas nadeszła i wciąż nadchodzi w inne miejsca dotknięte kataklizmem.  

Po Sośnie mamy kolejną prośbę o pomoc. Tym razem z miejscowości Ostrów Mausz. Potrzebne są tu pilnie: piły łańcuchowe - tyle ile to możliwe, łańcuchy i prowadnice do pił - po 10 sztuk, rękawice ochronne, koce, łopaty, szpadle, latarki i baterie, żywność (konserwy, napoje i napoje energetyczne), paliwo i olej do pił.  

Kontakt: Eugeniusz Grabowski 601-638-011, 58-684-40-09. 


Są i takie takie niezwykłe listy (poniżej), które docierają do sołtysa Rytla...

 

Uwaga !!!
Informacja dla sołtysów! Dzielimy się pomocą. Zapraszamy wszystkich sołtysów poszkodowanych sołectw do zespołu szkół w Rytlu przy ulicy Ks. Antoniego Kowalkowskiego 6. Obecnie mamy do rozdysponowania: koce, śpiwory, pościele i ubrania. Pomóc możemy także w znalezieniu ludzi do prac przy sprzątaniu i usuwaniu skutków nawałnicy. Prosimy sołtysów o osobiste przybycie. Ułatwi nam to skuteczne i celowe przekazywanie pomocy.

Prosimy mieszkańców sołectw dotkniętych nawałnicą o przekazanie tej informacji sołtysom!Bieżące potrzeby, komunikaty, informacje można znaleźć na profilach fb:
Solidarni z Rytlem (TUTAJ) oraz Sołectwa Rytel (TUTAJ).

(red)

 

Dziś (19.08) przed Ośrodkiem Kultury w Rytlu ponownie zebrali się wolontariusze, którzy podzieleni na ekipy będą usuwać skutki ubiegłotygodniowej nawałnicy:


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.