11-09-17
Gm. Czersk. Burmistrz pisze, że jest jej przykro, bo sołtys Rytla odmawia współdziałania
Sołtys Rytla: Była deklaracja banku w sprawie przekazania pomocy, ale nie było mowy o darowiźnie
i kwocie 4 mln zł, dodam, że nie określono żadnej kwoty

9 września Jolanta Fierek, burmistrz Czerska umieściła na swoim profilu fb wpis - treść poniżej:

„Jest mi niezmiernie przykro, że Sołtys Rytla, który zaraz po nawałnicy poinformował wiceburmistrza Grzegorza Klauzę, że jeden z największych banków (Bank Gospodarstwa Krajowego) zadeklarował Panu Sołtysowi wsparcie Rytla ogromną kwotą, bo aż 4 miliony złotych, odmawia współdziałania ze mną w tym zakresie. Jest tak, że darczyńca może te środki przekazać Sołectwu jedynie po podpisaniu umowy z Gminą Czersk i za jej pośrednictwem. Nie ma żadnych obaw, że środki zostaną przeznaczone na inny cel, aniżeli wskazany przez darczyńcę, bowiem ich wydatkowanie będzie podlegało kontroli m.in. samego Banku. Nigdy też nie odważyłabym się odebrać Panu Sołtysowi zasługi w tym ogromnym sukcesie! Nie wszystkich Rytlan, jak sądzę, interesują czyjekolwiek animozje. Nikt nie ma jednak prawa popełnić tu grzechu zaniechania w realizacji złożonej deklaracji, a już na pewno nie z powodów osobistych. Jesteśmy gminną wspólnotą!” – napisała 9 września br. na swoim profilu fb Jolanta Fierek, burmistrz Czerska.

Do wpisu ustosunkował się w poniedziałek (11.09) sołtys Rytla Łukasz Ossowski. 

- Zwróciłem się dziś (11.09) o usunięcie wpisu z fb pani Jolanty Fierek, ponieważ są w nim nieprawdziwe treści. Była deklaracja banku w sprawie przekazania pomocy, ale nie było mowy o darowiźnie i kwocie 4 mln zł, dodam, że nie określono żadnej kwoty. Po publikacji rozmawiałem z wiceburmistrzem Grzegorzem Klauzą, który, potwierdza podobnie jak ja, że była deklaracja banku o pomocy, nie było jednak mowy o darowiźnie i kwocie. Osobiście uważam, że osoby publiczne powinny dbać o jakość informacji. Czekam na usunięcie wpisu, jeśli tak się nie stanie, będę wnosił o przeprosiny i sprostowanie podanej wiadomości - mówi sołtys Rytla Łukasz Ossowski.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.