12-09-17
Gm. Czersk. W najbliższym czasie 42-latek usłyszy zarzuty i stanie przed sądem
Nie miał uprawnień i innych wymaganych
dokumentów, był pijany i kierował motocyklem

Policjanci z Czerska zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego motocyklistę, który miał dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mieszkaniec Łęga nie posiadał uprawnień do kierowania, a także dokumentów od pojazdu. Policjanci udaremnili mu możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący motocyklem, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Łęgu. Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed 21:00 w centrum wsi.

Policjanci patrolujący ulicę Dworcową zauważyli motocykl, którego jazda wskazywała, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, a także zwrócili uwagę na nieprawidłowo umocowaną tablicę rejestracyjną. Funkcjonariusze ruszyli w jego kierunku. W czasie rozmowy z motocyklistą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 42-letni mieszkaniec Łęga nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Zatrzymany mężczyzna ponadto nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia od tego motocykla. Podczas dalszych czynności wyszło też na jaw, że jednoślad nie posiada również aktualnych badań technicznych. Policjanci udaremnili kierującemu motocyklem możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

W najbliższym czasie 42-latek usłyszy zarzuty i stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, a także za popełnione wykroczenia. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

KPP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.