13-09-17
Powiat chojnicki.  Sprawa po interwencji dziennikarzy będzie teraz wyjaśniana przez szefostwo BOR
BOR „narozrabiał” w hotelu w Chojnicach?

Czy funkcjonariusze BOR urządzili głośną imprezę i zniszczyli hotelowy pokój w jednym z chojnickich hoteli? O sprawie, którą opisał Super Express, mówiło się już od kilkunastu dni.


Premier Beata Szydło i minister Mariusz Błaszczak w Chojnicach byli w połowie sierpnia i to wtedy, zdaniem informatorów Super Expressu, funkcjonariusze BOR mieli "podpaść" w hotelu.   |  fot. (olo)

Jak donosi Super Express, trzech funkcjonariuszy BOR „miało pić alkohol i urządzić głośną imprezę w hotelu w Chojnicach w przededniu wizyty szefowej rządu Beaty Szydło, którą zabezpieczali”. - Panowie urządzili sobie huczną imprezę. Był alkohol, śpiewy i krzyki - mówi informator Super Expressu. A drugi dodaje, że pokój, w którym mieszkali został zdemolowany.

Sprawa po interwencji dziennikarzy będzie teraz wyjaśniana przez szefostwo BOR na polecenie ministra Mariusza Błaszaka, który zresztą też tego dnia był w Chojnicach. BOR tłumaczy natomiast, że funkcjonariusze na terenie hotelu naruszyli jedynie zakaz palenia i uregulowali za to karę nałożoną przez hotel. - Zastrzeżenia dotyczące zachowania funkcjonariuszy nie dotyczyły "dewastacji pokoju hotelowego", trudno więc mówić o "kolacji suto zakrapianej alkoholem".

- W BOR zostały wszczęte czynności wyjaśniające, w toku których ustalono, iż mogło dojść do naruszenia dyscypliny służbowej. Wobec dwóch funkcjonariuszy zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne - informuje Super Express rzecznik BOR Katarzyna Kowalewska.

O sprawie wiedzieliśmy już od kilku dni, jednak wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, nabrali wody w usta i nikt nie chciał tej informacji potwierdzić.

źródło: chojnice.com

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.