13-09-17
Gm. Czersk. Realizacja całej inwestycji potrwa około miesiąca
Rozpoczęła się budowa masztu telefonii
komórkowej w Gutowcu

W poniedziałek (11.09) firma z woj. Wielkopolskiego rozpoczęła budowę masztu telefonii komórkowej w Gutowcu (zdjęcia w galerii). Obiekt będzie zlokalizowany w pobliżu drogi krajowej 22.

Podobne inwestycje, jak mówią pracownicy firmy, realizowane są w terminie miesiąca. Maszt nie będzie nowy, był już wykorzystywany w innym miejscu. Wkrótce zostaną zalane betonem trzy podstawy połączone później z kolumnami, do których będzie przytwierdzona metalowa konstrukcja wieży.

Na realizację inwestycji czekają m.in. mieszkańcy Gutowca i okolicznych miejscowości, gdzie występuje problem z zasięgiem telefonii komórkowej. Przypomnijmy, pod koniec lipca br. do Rady Miejskiej w Czersku wpłynęło pismo z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku w sprawie masztu. Sąd przesłał do Czerska skargę na uchwałę Rady Miejskiej (z dn. 17 lutego br.), którą złożył bezpośrednio do WSA mieszkaniec Gutowca, sprzeciwiający się inwestycji – zobacz artykuł TUTAJ.

(red)


Maszt telefonii komórkowej ma stanąć po prawej stronie berlinki (wjazd do Gutowca z kierunku Czerska). Obiekt ma być zlokalizowany na prywatnej działce – przy pierwszych zabudowaniach  – 100 metrów od drogi krajowej 22.

 
Firma z woj. Wielkopolskiego stawia w Gutowcu masztu telefonii komórkowej. Obecnie są prowadzone roboty ziemne - zdjęcia:


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.