13-09-17
Czersk. Dorota Gierszewska z Czerska: Uważam, że zarzuty przypisywane mi przez dyrektora były bezpodstawne
Zawarto ugodę. Trzymiesięczne wynagrodzenie, zmiana świadectwa pracy

Dorota Gierszewska, która została 21 grudnia 2016 roku zwolniona dyscyplinarnie z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czersku informuje, że wczoraj (12.09) w sądzie pracy doszło do ugody z dyrektorem czerskiej placówki.

Kobieta ma otrzymać trzymiesięczne wynagrodzenie. Ponadto ma zostać zmienione świadectwo pracy, gdzie za przyczynę rozwiązania umowy wskazuje się likwidację stanowiska pracy. Czerszczanka jest również zwolniona z kosztów sądowych. Ugoda uprawomocni się w ciągu 7 dniu od jej zawarcia.

- Nie chciałam wrócić do pracy, ponieważ dyrektorem jest w SP ZOZ nadal ta sama osoba. Cieszę się, że uzyskałam zmianę świadectwa pracy. Uważam, że zarzuty przypisywane mi przez dyrektora były bezpodstawne - przebywanie w SP ZOZ po godzinach pracy i stworzenie możliwości udostępnienia danych osobowych mojej córce – mówi Dorota Gierszewska.

Dyrektor nie chce komentować zawartej ugody.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.