9-10-17
Powiat chojnicki. POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ

KOLEJNE OFIARY OSZUSTÓW - TYM RAZEM OKRADLI METODĄ NA HYDRAULIKA 

W miniony piątek chojniccy policjanci odnotowali kradzież na tzw. ”hydraulika”. Schemat działania przestępców był podobny jak w przypadku oszustw na wnuczka, czy też pracownika socjalnego - dwóch mężczyzn podających się za hydraulików wchodzi do mieszkania, jeden nakazuje sprawdzać wodę w kranach i pilnuje właścicieli, gdy drugi w tym czasie plądruje mieszkanie. Poszkodowane osoby straciły kilka tysięcy złotych i biżuterię. Policjanci apelują o wzmożoną czujność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać. 

W miniony piątek policjanci z chojnickiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży na tzw. „hydraulika”. Do tego przestępstwa tym razem doszło na terenie Chojnic.  Kradzieży dokonali dwaj mężczyźni w wieku około 30 i 60 lat. Zadzwonili oni do jednego z mieszkań przedstawiając się jako hydraulicy. Poinformowali właścicieli mieszkania, że w ich bloku są zapchane rury kanalizacyjne i będą oni je udrażniać. Jeden z nich nakazał właścicielom wejść do łazienki i spuszczać wodę w prysznicu i toalecie sypiąc w tym czasie do rur proszek. W czasie kiedy małżeństwo wykonywało polecenia „hydraulików”, jeden z nich pilnował ich, a drugi pod pozorem że idzie sprawdzić drożność rur piętro niżej plądrował mieszkanie. Po wyjściu oszustów seniorzy szybko zorientowali się, ze padli ofiarą złodziei. Poszkodowani mieszkańcy Chojnic stracili kilka tysięcy złotych i biżuterię. 

Policjanci apelują, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów.


KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.