9-10-14
Gm. Czersk. 200 lat pani Marto!
Najstarsza mieszkanka
gminy Czersk obchodzi 102 urodziny


Marta Żywicka jest najstarszą mieszkanką gminy Czersk. W czwartek(9.10.) obchodzi swoje 102 urodziny. Z tej okazji najbliżsi urządzili jubilatce specjalne przyjęcie. Rano życzenia złożył burmistrz Czerska Marek Jankowski.

Marta Żywicka urodziła się w 1912 roku w Berlinie.  Wróciła z rodzicami do kraju w 1919 roku. Rodzina zamieszkała w Wojtalu w domu kupionym od Niemca. Pani Marta, z domu Ponitka, wyszła za mąż w 1937 roku. Małżeństwo doczekało się sześciorga dzieci. Mąż jubilatki Maksymilian zmarł w 1996 roku. Obecnie pani Marta ma trzynastu wnuków, dziewiętnastu prawnuków oraz trzech praprawnuków. Od dziesięciu lat mieszka w Odrach u córki Lidii Mollin.

- Przepis na długowieczność? Takiego chyba nie ma. Mama po prostu ma takie geny. W ogóle nie choruje. Nie zna lekarza, nie bierze żadnych leków. Nie stosowała również diety. Jest pogodną osobą, teraz już mniej aktywną, ale zawsze słucha, lubi wiedzieć co się dzieje – mówi Lidia Mollin.

(red)


Na zdjęciach rodzina pani Marty Żywickiej oraz drzewa genealogiczne wykonane przy okazji ostatnich urodzin jubilatki:


 

 

 

 

 

 


Marta Żywicka.Życzymy 200 lat pani Marto!

 

 

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.