14-11-17
Gm. Czersk. Motorower trafił na parking strzeżony
PRAWIE 3 PROMILE MIAŁA KOBIETA
JADĄCA „WĘŻYKIEM” NA SKUTERZE

Wczoraj (13.11) o godzinie 16:45 policjanci z Komisariatu Policji w Czersku podczas patrolu na terenie gminy zauważyli kierującego jadącego „wężykiem” na skuterze.

Natychmiast podjęli interwencję wobec motorowerzysty stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zatrzymaniu, okazało się, że skuter prowadziła 38-letnia mieszkanka gminy Karsin od której policjanci poczuli od razu silny zapach alkoholu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kobiety, urządzenie pokazało blisko trzy promile alkoholu w jej organizmie. W związku z popełnieniem przestępstwa policjanci udaremnili 38-latce dalszą jazdę, a ona sama została doprowadzona przez funkcjonariuszy do jednostki Policji. Motorower, którym jechała kobieta, został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym.

Już wkrótce policjanci przedstawią kobiecie zarzut kierowania pojazdem mechanicznym po pijanemu. Za kierowanie  w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.