15-11-17
Gm. Czersk. Drugi dzień WAK
Reżyser  filmu „Za niebieskimi drzwiami” w Rytlu

Kolejny dzień filmowych emocji w Ośrodku Kultury w Rytlu już za nami.  Wyjątkowym gościem drugiego dnia festiwalu był Pan Mariusz Palej, Reżyser filmu „Za niebieskimi drzwiami”, który podzielił się z młodzieżą wiedzą na temat tworzenia swojego filmu. Odpowiadał również chętnie na zadawane przez widzów pytania.

Inicjatorem oraz organizatorem festiwalu jest Centrum sztuki Dziecka w Poznaniu. Projekt jest wspierany przez Miasto Poznań i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dzięki uprzejmości Pracowni Ferment Kolektiv z Poznania Ośrodek Kultury w Rytlu tętnił filmowymi propozycjami. Mogliśmy obejrzeć m. in. takie filmy, „Pan Żaba” reż. Anna van der Heide, „Za niebieskimi drzwiami” , reż. Mariusz Palej, i film pt „Miss Impossible”, reż. Emilie Deleuze.

Na małej sali odbyły się również kolejne warsztaty filmowe dla młodzieży oraz warsztaty animacji dla najmłodszych. Młodzi adepci filmowi doskonalili tajniki sztuki aktorskiej, nagrywali krótkie scenki, konstruowali dekoracje. Dla przedszkolaków był to kolejny dzień tworzenia filmu animowanego stworzonego z własnoręcznie stworzonych rekwizytów. Maluchy przesuwały elementy na planie, robiły zdjęcia i obserwowały postępy swojej pracy na ekranie laptopa.

15 listopada ostatni dzień z Wędrującym Ale Kinem! O godz. 9.00 odbędzie się Gala Zamknięcia Festiwalu oraz ostatni seans: „RETROSPEKCJA: Dosięgnąć nieba”, reż. Elisabeta Bostan.

OK Rytel

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.