16-02-18
Region.
Działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa
KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI NA BERLINCE

W drugiej połowie lutego br. starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Malborka, Tczewa, Chojnic i Człuchowa prowadzić będą na drodze krajowej nr 22 wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego województwa. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.


Niekorzystne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność w połączeniu z niedostosowaną do panujących warunków prędkością, czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to od wielu lat główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych. Dlatego starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Malborka, Tczewa, Chojnic i Człuchowa prowadzić będą wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na głównym szlaku komunikacyjnym naszego województwa, którym jest droga krajowa nr 22. „Kaskadowy pomiar prędkości na drodze nr 22”- bo tak nazywać się będą wspólne akcje pomorskich policjantów, przeprowadzone zostaną w drugiej połowie lutego br. Funkcjonariusze  szczególną uwagę zwracać będą na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi będą również reagować na nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Egzekwowane będą także przepisy dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci oraz noszenia przez pieszych wymaganych przepisami elementów odblaskowych. Policjanci skontrolują również trzeźwości kierujących oraz stan techniczny zatrzymanych do kontroli drogowej pojazdów.

mat. KPP Starogard Gdański


 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.