10-04-18
Powiat chojnicki. Akcja „Prędkość” i „Taxi”
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ DROGÓWKI NA TERENIE POWIATU CHOJNICKIEGO

Chojnicka drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „Prędkość” i „Taxi”. Celem prowadzonych akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, a także uświadomienie kierującym jakie skutki niesie za sobą nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podczas prowadzonych akcji policjanci skontrolowali również 9 taxówek.


Pomorska  Policja  prowadzi szereg akcji prewencyjnych  celem zapewnienia  bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa. Czwartkowo-piątkowe działania przeprowadzone na terenie powiatu miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu jak też wyeliminowanie z niego osób, które swym nieodpowiedzialnych zachowaniem stwarzały zagrożenie dla innych. W trakcie  akcji „Prędkość” policjanci szczególnym kontrolom poddawali  kierowców przekraczających dozwoloną przepisami prędkość na danym odcinku drogi, a zwłaszcza w obszarach zabudowanych. Funkcjonariusze  w trakcie kontroli odnotowali  17 przypadków, gdzie kierujący dopuścili się  naruszenia przepisów– przekroczenia dozwolonej prędkości oraz kilka innych wykroczeń, które mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
 
Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Ponownie apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Jadąc zgodnie z przepisami dbamy o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Policjanci podczas prowadzonych działań korzystali z laserowych mierników prędkości ULTRALYTE LTI 20-20 100LR, LTI 20/20 TruCam oraz wideorejestratora typu ZUARD rok prod. 2013

mat. KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.