16-04-18
Powiat chojnicki. 29-latek z gm. Czersk zatrzymany w Łęgu był kompletnie pijany
Działania „BICYKL” – podsumowanie

W minioną sobotę (14.04) na terenie powiatu chojnickiego policjanci przeprowadzili działania „Bicykl”, podczas których przypominali rowerzystom o bezpiecznych zasadach poruszania się rowerami oraz o stosowaniu odblasków wpływających na ich bezpieczeństwo.

Podczas tych działań funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali zachowania przede wszystkim  rowerzystów, ale zwracali też uwagę na innych uczestników ruchu. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi wyczuli woń alkoholu od dwóch kierujących jednośladami. Okazało się, że mieli oni do prawie 1,5 (Chojnice) do 3 promili (29-letni mieszkaniec gm. Czersk, zatrzymany w Łęgu) alkoholu w organizmie. Stróże prawa przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem jest wykroczeniem, za które grozi wysoka grzywna.

Ponadto w trakcie patrolu chojnickich ciągów komunikacyjnych zatrzymali pojazd, którego jazda wskazywała, że kierowca tego samochodu może być pod działaniem alkoholu. Przypuszczenia ich okazały się słuszne. Po przebadaniu kierującego renault okazało się , że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli wyszło też na jaw, że 46-letni mieszkaniec Chojnic kierował autem wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci teraz szczególnie w okresie wiosenno- letnim będą egzekwować i eliminować niewłaściwe zachowania kierujących rowerami. Niebawem kolejne działania drogówki, które zwiększą świadomość niechronionych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.