17-04-18
Powiat chojnicki. BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE PRIORYTETEM POLICJANTÓW
„Kaskadowy pomiar prędkości”
- podsumowanie akcji

Policjanci z chojnickiego Wydziału ruchu Drogowego wczoraj prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości- TRISPOL”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przeprowadzili w miniony poniedziałek (16.04.18) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, dokumenty oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa.

W akcji łącznie wzięło udział 14 policjantów, którzy podczas akcji skontrolowali kilkadziesiąt  pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 22 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz 3 dotyczące niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Podczas wczorajszej akcji nie odnotowano przypadków przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Tego typu działania na drogach powiatu chojnickiego będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

 

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.