17-04-18
Gm. Czersk. Pytania do premiera i ministrów – czekamy na odpowiedź
Rozjeżdżone drogi po nawałnicy

Kolejny raz wracamy do tematu nieodpłatnego przekazania destruktu, czyli rozkruszonego materiału z nawierzchni asfaltowej, który jest wykorzystywany do stabilizacji m.in. gruntowych dróg - traktów zniszczonych w wyniku wywozu drewna ponawałnicowego.

Na początku stycznia br. Gmina Czersk wystosowała do Wojewody Pomorskiego wniosek w sprawie  nieodpłatnego przekazania w/w materiału. Wskazano wojewodzie drogi, również te, które mają zostać objęte pomocą z MSWiA. Poproszono także -  jeśli jest taka możliwość - o przekazanie kruszywa. Urzędnicy wciąż czekają na odpowiedź.

Wojewoda Pomorski nadal nie ma odpowiedzi od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, do której zwrócił się niedawno w sprawie przekazania destruktu i kruszywa na naprawę dróg zniszczonych po przejściu ubiegłorocznej nawałnicy. Wciąż czeka, na wspomnianą odpowiedź. Czeka już prawie miesiąc...

W związku z tym wystosowaliśmy dziś (17.04) pytania (poniżej) do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz infrastruktury, a także do premiera w przedmiotowej sprawie.

Pytamy czy ministrowie lub premier zaangażują się w pozyskanie destruktu i kruszywa? Czy pomogą wojewodzie pomorskiemu pozyskać budulec dla gmin z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad? Jeśli tak to w jaki sposób i kiedy?

Przypomnijmy, podobne skuteczne działania (pozyskanie materiału), podjął już dawno woj. kujawsko-pomorski. Niestety do tej pory, pomimo złożenia stosownego wniosku (gm. Czersk) na początku roku nie ma nawet informacji czy taki destrukt i kruszywo pojawi się w woj. pomorskim.

Trzeba zauważyć, że przyznane niedawno przez MSWiA środki na naprawę dróg (1,5 mln zł dla gminy Czersk) nie są wystarczające. Do wniosków nie można było wpisać dróg leśnych, stanowiących niekiedy jedyny dojazd do osad, czy takich odcinków traktów, gdzie remont ma kosztować mniej niż 50 tys. zł.

Czekamy na odpowiedź z Warszawy.

(red)

Zobacz również artykuły:

Rozjeżdżone drogi w gm. Czersk. W woj. kujawsko – pomorskim do akcji wkracza wojewoda
http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=18722


Wniosek gminy Czersk do wojewody w sprawie przekazania destruktu

http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=19081


Wojewoda pomorski wciąż analizuje, wojewoda kujawsko – pomorski działa
http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=19779

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.