18-04-18
Gm. Czersk.
„Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka
Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Ośrodka Kultury w Rytlu

11.04.2018 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Rytlu rozmawialiśmy o  książce „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka.Akcja tej powieści dzieje się w małym miasteczku o nazwie Zybork, który jest  taką  „Sodomą i Gomorą”, gdzie ćpanie, picie, urzędnicze przekręty, porwania i gangsterskie porachunki są w zasadzie na porządku dziennym. 

Nawet po latach,  tragiczne wydarzenia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć  i prowadzą do kolejnych koszmarnych wydarzeń. Od samego początku  powieść budzi zainteresowanie i wywołuje wielkie emocje. Bohaterowie (Mikołaj, Grzesiek, Tomasz, Justyna, Agata i inni) są bardzo wyraziści, autor doskonale przedstawia  ich stany emocjonalne, problemy i kłopoty. Język powieści dosadny, miejscami dość wulgarny, jednak  tutaj jak najbardziej uzasadniony i pasujący.

Powieść „Wzgórze psów” ma ponad 800 stron, jednak wcale nie nuży czytelnika, czyta się ją 
z wielkim zaciekawieniem, z każdą stroną coraz bardziej wsiąka się w klimat powieściowego miasteczka i życie jego mieszkańców. Warto przeczytać!

Zachęcamy gorąco!

(mat. OK-Biblioteka Rytel)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.