15-05-18
Czersk. Wiceburmistrz wyjaśnia
Czytelnik: Pojemniki są przepełnione od miesiąca odzież wala się wokoło. Psy i koty oddają na to mocz...

Publikujemy list oraz zdjęcie od czytelnika w sprawie przepełnionych pojemników na odzież.

"Witam, proszę o interwencję  w sprawie pojemników na odzież używaną. Otóż załączone zdjęcie pochodzi z ulicy skrzyżowanie Tucholska i Starego Urzędu. Pojemniki są przepełnione od miesiąca odzież wala się wokoło. Psy i koty oddają na to mocz, strach się bać. Wydaje mi się, że jeżeli właściciel takich pojemników nie jest w stanie zapewnić porządku trzeba zmienić odbiorcę albo ukarać takowego odbiorcę mandatem za zaśmiecanie. Myślałem, że taka sytuacja ma miejsce tylko na tej ulicy, ale jadąc w miasto spostrzegłem, że wszystkie są w przeładowane. Powiem więcej, na ulicy Starego Urzędu koło (`Ameryki`) spostrzegłem uciekającego chyba szczura.
Pozdrawiam i proszę interwencję.

Mieszkaniec ul. Tucholskiej "

Wiceburmistrz Grzegorz Klauza informuje, że pojemniki stawiają firmy organizujące zbiórki  odzieży m.in. dla PCK. Urzędnicy zwrócą się po raz kolejny o usunięcie odzieży. Jeżeli do tego nie dojdzie, samorząd we własnym zakresie posprząta wskazane miejsca i kosztami obciąży wspomniane firmy.

(red)


 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.