8-06-18
Powiat chojnicki.
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę
”ALKOHOL I NARKOTYKI”- KOLEJNE
DZIAŁANIA JUŻ 9 CZERWCA


Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego w Chojnicach po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.


W najbliższą sobotę tj. 9 czerwca br. od wczesnych godzin porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach po raz kolejny przeprowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Akcja ta ma na celu przebadanie na zawartość alkoholu jak największej liczby kierujących oraz wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy mimo powszechnie obowiązującemu zakazom zdecydują się wsiąść za kółko na tzw. „podwójnym gazie”. Jazda pod wpływem alkoholu oraz  przekraczanie dozwolonej prędkości są najczęstszymi przyczynami powodującymi zagrożenie bezpieczeństwa na drogach.

Przystępując do kontroli funkcjonariusze zwracać będą uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób są przewożone dzieci podczas podróży.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze. Należy mieć świadomość, że nieodpowiedzialne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną tragedii.

mat. KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.