12-06-18
Gm. Czersk.
Rodzinne świętowanie zaczęło się już przed południem
Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Gotelpiu

To już 6. raz Stowarzyszenie Mieszkańców Sołectwa Gotelp „Wszyscy Razem”, Szkoła Podstawowa w Gotelpiu, sołtys i rada sołecka oraz OSP w Gotelpiu zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. W tym roku zbiegła się ona z innym świętem, a mianowicie z Dniem Przyjaciela. O tym, jak cenna jest przyjaźń dla człowieka, każdy doskonale wie, dlatego warto ją pielęgnować.

Dzień Przyjaciela to najlepszy moment na spędzenie wolnego czasu z życzliwymi osobami w miłej atmosferze, sprzyjającej relaksowi i dobrej zabawie. Z takiego założenia wyszli organizatorzy tegorocznego festynu rodzinnego. Zaprosili do wspólnej zabawy rzeszę przyjaciół i zadbali, aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Rodzinne świętowanie zaczęło się już przed południem, kiedy na dworze była jeszcze niezbyt wysoka temperatura, jednak z upływem czasu było coraz cieplej. Pojawiło się słońce, bezchmurne niebo i  gorące serduszka dzieci. Każde z nich mogło uczestniczyć w przygotowanych konkursach oraz powalczyć o atrakcyjne nagrody. Najwięcej punktów zdobyły dziewczęta: Martyna Górnowicz, Karolina Filas, Paulina Peplińska oraz Olga Polasik i one zajęły I miejsce.  Z kolei od grupy: „Militaria” za największą liczbę trafnych strzałów nagrody otrzymali: Martyna Engler, Kacper Hapka i Patrycja Sabiniarz. Poza konkursami przygotowano jeszcze inne atrakcje. Można było pozjeżdżać w dmuchanym zamku, pojechać na sygnale do pożaru, a nawet poskakać na wielkiej trampolinie.

Po dniu tak gorącym i pełnym wrażeń przyjemnie było schłodzić się pod prysznicem przygotowanym przez strażaków. Organizatorzy zadbali także o to, aby nikt nie był głodny. Częstowali  grochówką, grillowanymi kiełbaskami, lodami, cukierkami, no i oczywiście popcornem oraz watą cukrową. Na pewno wszystkie dzieci w tym dniu były szczęśliwe i zadowolone. To było prawdziwe spotkanie przyjaciół.

Organizatorzy składają serdeczne  podziękowanie sponsorom, bez których ta impreza by się nie odbyła. Dziękujemy państwu Ewie i Zbigniewowi Pastwa,  właścicielom sklepu:  „Wiktoria” – państwu Bożenie i Rafałowi Kiełpińskim, właścicielom sklepu: „Land - Met” – państwu Sylwii i Dariuszowi Landmesser, państwu Ewie i Leszkowi Wasiniewskim, Radzie Sołeckiej Sołectwa Gotelp oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia.

mat. SP Gotelp


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.