12-06-18
Gm. Czersk. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu z ust prezesa

Wizyta studyjna uczniów ZSP Malachin
w firmie SIM Gdynia Holding


Dnia 7 czerwca 2018r. grupa dwunastu uczniów ZSP Malachin uczących się w zawodzie ślusarz pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Mariusza Jażdżewskiego  gościła w zakładzie SIM Gdynia Holding specjalizującym się w produkcji najwyższej jakości komponentów mechanicznych do wszystkich gałęzi przemysłu.


Firma istnieje na rynku od 1978 r. i obecnie zatrudnia 200 osób. Celem wizyty było zaprezentowanie uczniom jak wygląda produkcja w oparciu o najnowszą technologię z wykorzystaniem wyłącznie obrabiarek sterowanych numerycznie. Park maszynowy firmy to ponad 50 obrabiarek sterowanych numerycznie, 10 robotów współpracujących z obrabiarkami, automatyczna narzędziownia, czy automatyczny magazyn, wszystkie maszyny są produkcji japońskiej.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu z ust prezesa a zarazem właściciela firmy pana Andrzeja Szczypka, który przedstawił profil działalności firmy oraz kierunki rozwoju w przemyśle. Po dłuższym wykładzie uczniowie zwiedzili wszystkie stanowiska pracy znajdujące się w zakładzie pod przewodnictwem właściciela firmy.

Dowodem na pozycję firmy na rynku są klienci firmy tacy jak: Ferrari, Mercedes, Fiat, przemysł zbrojeniowy, przemysł farmaceutyczny i wiele innych, a 90 procent produkcji jest eksportowana na rynek światowy. Hasło przewodnie firmy brzmi „Wraca do nas klient. Nie produkt”, a prezes firmy p. Andrzej Szczypek przekonywał uczniów że warto się uczyć zawodu. Wizyta ta była z pewnością niezapomnianą atrakcją dla uczniów ukazującą jakie są perspektywy i możliwości pracy w nowoczesnej firmie.

mat,fot: Mariusz Jażdżewski

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.