13-06-18
Powiat chojnicki. Zagrali dla małego Leonarda. Możesz pomóc, podajemy numer konta
Mecz charytatywny: POLICJA - PARAFIA

W niedzielę 10 czerwca na stadionie Chojniczanki odbył się towarzyski charytatywny mecz piłki nożnej w którym po przeciwnych stronach stanęła drużyna Policjantów i Parafii Matki Boskiej Fatimskiej. Podczas imprezy zbierano pieniądze na rehabilitację małego chłopca, który zmaga się encefalopatią padaczkową  lekooporną. Zacięta walka, której wynik nie miał znaczenia zakończyła się wynikiem 4:3 dla Parafii, jednak najważniejszy dla policjantów był uśmiech małego Leonarda, który kibicował podczas meczu.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach nie zastanawiali się ani chwili nad tym, czy wziąć udział w przedsięwzięciu na rzecz chorego chłopca. Natychmiast zaczęli zapisywać się na listę zawodników, żeby w ten sposób przyczynić się do zebrania pieniędzy na dalsze leczenie Leonarda. Zorganizowany mecz piłki nożnej był główną atrakcją pikniku rodzinnego, który został zainicjowany przez księdza proboszcza chojnickiej parafii na rzecz chorego na encefalopatię padaczkową lekooporną. 7-letni chojniczanin nie chodzi, nie siedzi , ani też  nie mówi i wymaga stałej opieki specjalistów.

Reprezentująca nas policyjna drużyna rozegrała piękny i zacięty mecz w którym zagrała również jedna z policjantek, która wykazała bardzo wysoki poziom gry. Koledzy z st. post. Klaudii Potrackiej byli bardzo dumni. Ostatecznie cała rywalizacja, której wynik nie miał znaczenia zakończyła się wynikiem 4:3 dla drużyny Parafian. Najważniejszy był uśmiech małego Leonarda, który z wielkim zainteresowaniem kibicował drużynom.

Podczas trwania imprezy można było wrzucać pieniądze do puszek, a w zamian bawiący się mieszkańcy Chojnic i okolic wzięli udział w losowaniu nagród, które wręczał zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach. Dzięki tej szlachetnej inicjatywie, na którą przybyło wielu mieszkańców zebrano kolejne pieniądze na rzecz dalszego leczenia Leonarda.

KPP Chojnice


Tata chorego Leonarda - pochodzący z Czerska Sebastian Brzeziński - podaje numer konta, na które można dokonywać darowizn

nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Fundacji "Słoneczko", Stawnica 33, 77-400 Złotów z dopiskiem  "Rehabilitacja i leczenie Leonarda Brzezińskiego, symbol 185/b"

nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.