13-06-18
Czersk. ALKOMAT I NARKOTESTY DLA POLICJANTÓW OD CZERSKIEGO SAMORZĄDU
W czerskim komisariacie każdy kierowca
może sprawdzić swój stan trzeźwości

Komisariat Policji w Czersku otrzymał nowy alkomat. Jest to urządzenie samoobsługowe, które od kilku dni znajduje się na recepcji podległej jednostki powiatowej komendy policji w Chojnicach. Teraz każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do komisariatu i sprawdzić swój stan trzeźwości. Ponadto samorządowcy zakupili też narkotesty. Przekazane urządzenia sfinansowane zostało przez Urząd Miasta i Gminy w Czersku. Ten  zakup to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu chojnickiego.

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, a także tym którzy kierując pod wpływem narkotyków zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli, Komendant Komisariatu Policji w Czersku, nadkom. Sebastian Pastucha podjął starania i rozmowy z przedstawicielami lokalnego samorządu o zakup ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości oraz narkotestów. Dzięki dobrej współpracy policji z władzami Miasta i Gminy Czersk, która niejednokrotnie partycypuje w kosztach zakupów niezbędnych sprzętów wykorzystywanych w codziennej służbie przez policjantów,  cel ten został szybko osiągnięty.

Wczoraj (12.06) w czerskim komisariacie odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego Burmistrz Jolanta Fierek wraz z swoim zastępcą na ręce Komendanta Powiatowego przekazali alkomat i narkotesty (zdjęcia poniżej). Szybkie w użyciu narkotesty będą wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie. Dzięki takiemu wsparciu, policjanci na drogach będą mogli dokonywać częstszych kontroli kierowców pod kątem wcześniejszego zażywania narkotyków.

Natomiast samoobsługowy sprzęt do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu został umieszczony w budynku komisariatu na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać miał taką możliwość. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić w otworze urządzenia, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania określony w promilach.

W ten sposób wychodząc naprzeciw społeczeństwu, każdy samodzielnie i bezpłatnie będzie w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę pojazdu. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia stanu trzeźwości, a także nie odrywa policjantów od ich bieżących obowiązków. Urządzenie to, co do zasady będzie dostępne w godzinach urzędowania tej jednostki policji. Urządzenia do sprawdzenia trzeźwości dostępne są również we wszystkich jednostkach Policji działających całodobowo na terenie woj. pomorskiego.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.