14-06-18
Region. Podajemy numery telefonów
Rządowy program "Dobry start" – infolinia

1 czerwca 2018 r.,  w życie wszedł rządowy program "Dobry start". W związku  z tym w okresie od 11 czerwca do 31 sierpnia br.  w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku uruchomiono dwie infolinie, które czynne są w godzinach od 9 do 14, przy których dyżurują pracownicy Wydziału Polityki Społecznej.

Udzielają oni wszelkich  informacji osobom zainteresowanym złożeniem wniosku o świadczenie przysługujące w ramach programu "Dobry start" - 300 zł dla ucznia.

-    Infolinia o numerze 58 30 77 457 przeznaczona dla osób korzystających ze świadczenia w ramach pieczy zastępczej (powiaty).

-    Infolinia o numerze 58 30 77 456 przeznaczona dla osób uprawnionych do świadczenia wypłacanego przez gminę.


Przypomnijmy, program „Dobry Start” jest powszechnym programem będącym częścią prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Wnioski na „Dobry start” można składać już od 1 lipca przez Internet, natomiast papierowo - od 1 sierpnia. Wnioski złożone w lipcu stanowią gwarancję otrzymania świadczenia jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Więcej informacji na temat Programu „Dobry start” pod adresem https://www.mpips.gov.pl/DobryStart

Pomorski Urząd Wojewódzki

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.