12-07-18
Region. Podpisano umowę na budowę przystani kajakowej w Bąku
Projekt „Pomorskie Szlaki Kajakowe
– Z Nurtem Wdy”. Inwestycja w Wojtalu za 91 tys. zł


We wtorek 3 lipca w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę na budowę przystani kajakowej w Bąku (na zdjęciu umowę podpisuje wójt gminy Karsin Roman Brunke  – z lewej). Realizować ją będzie firma IPRO7 z Gdańska, która zaoferowała wykonania zadania za kwotę 485.850 zł.


Przystań powstaje w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Z Nurtem Wdy” prowadzonego wspólnie przez gminy Karsin, Czersk i Kaliska, w którym karsiński samorząd pełni rolę Partnera Wiodącego. Łącznie opiewa on na kwotę ponad 714.000 zł, z czego 85% tj. 607.000 zł sanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Największa część środków zostanie wydana w gminie Karsin na zagospodarowanie zakupionej przez samorząd w 2016 roku działki przy kanale Wdy. Przy kanale wybudowany zostanie stały pomost do cumowania kajaków. Na brzegu stanie suszarka na kajaki, 2 wiaty z miejscem do odpoczynku i paleniskiem do ogniska, przenośne sanitariaty oraz kosze na śmieci. Urządzone zostanie też pole namiotowe, plac zabaw z trawiastą nawierzchnią, boisko do siatkówki oraz scena na potrzeby imprez rozrywkowych, a cały teren zostanie ogrodzony. Oczyszczony zostanie też znajdujący się na działce staw o powierzchni około 300 m2.

Na realizację zadania wykonawca ma czas do początku września br. Gmina Czersk za kwotę 91.000 zł zrealizuje na swoim terenie budowę przenoski przez jaz elektrowni w Zakładzie Hodowli Pstrąga w Wojtalu, a gmina Kaliska za 171.000 zł zagospodaruje przystań kajakową w Czubku. W ramach projektu cały szlak kanału i rzeki Wdy na terenie gmin partnerskich zostanie oznakowany. Przewidziano także środki na promocję projektu, a zwłaszcza walorów turystycznych gmin.

Gmina Karsin

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.