12-07-18
Gm. Czersk. Dyrektor: W przyszłym roku konieczne są zmiany dotyczące dowozu uczestników na imprezę
Czytelniczka o incydencie
w Wojtalu podczas `Święta Pstrąga`


Nasza czytelniczka zwraca uwagę na incydent, do którego doszło podczas Święta Pstrąga w Wojtalu. Chodzi o transport mieszkańców, a właściwie problem z odjazdem autobusu z miejsca imprezy. Kobieta mówi, że doszło do sytuacji, w której jej uczestnicy byli zmuszeni do ‘sprintu` z Wojtala do Odrów, ponieważ organizator nie powiadomił ludzi o zmianie miejsca odjazdu autobusu.

- Autobus miał odjechać o godz. 23.00 z tego samego miejsca, w którym nas wysadził, tj. sklepu spożywczego najbliżej usytuowanego przy placu, gdzie odbywała się impreza. Ostatecznie zmieniono miejsce odjazdu (sklep w Odrach) , nie informując o tym pasażerów. Nie pojawiła się o tym nawet wzmianka w informacji podawanej na bieżąco ze sceny. Szkoda, że zostaliśmy zmuszeni do biegu z Wojtala do Odrów (kilka kilometrów). Co ciekawe, o nowym miejscu odjazdu dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili od policji – mówi mieszkanka gm. Czersk.

Inny czytelnik zauważa, że podczas tegorocznej imprezy niefortunnie zorganizowano ruch pojazdów, który z Odrów do Wojtala odbywał się w dwóch kierunkach, a nie tak jak w ubiegłym roku – w jednym.  Mężczyzna twierdzi, że przez tę decyzję dochoszło do paraliżu komunikacyjnego, samochody wzajemnie się blokowały.

Przypomnijmy, podczas Święta Pstrąga (część koncertowa) do Wojtala przyjechało około 10 000 osób. Setki samochodów utknęły w gigantycznym korku. W szczytowym momencie samochody podążające w kierunku Wojtala stały jeszcze w... Łubnej, czyli ok. 10 km od miejsca imprezy. Pojazdy parkowały w różnych miejscach, po godzinie 20.30 postój był możliwy tylko w Odrach lub wzdłuż drogi prowadzącej do tej miejscowości.

- Komunikat o zmianie lokalizacji odjazdu autobusów nie został podany ze sceny, ponieważ nie było takich ustaleń. Przekazywaliśmy tylko informację o przesunięciu godzin odjazdów - o pół godziny. Widocznie kierowcy autobusu nie udało się dotrzeć do Wojtala z powodu zablokowanej drogi, dlatego musiał zabrać pasażerów już z Odrów. Nie mieliśmy o tym wiedzy w momencie podawania komunikatu. W przyszłym roku podczas Święta Pstrąga konieczne są zmiany dotyczące dowozu uczestników na imprezę. Uważam, że tego dnia powinno być uruchomionych więcej kursów autobusowych. Dodam tylko, że zmiana organizacji ruchu w bieżącym roku - ruch na wyznaczonych odcinkach odbywał się w dwóch kierunkach, zamiast ruchu jednokierunkowego - była spowodowana zaakceptowaniem prośby policji, aby został wyznaczony korytarz dla służb do ewentualnej ewakuacji (od miejsca imprezy w kierunku Odrów, w stronę skrzyżowania z drogą prowadzącą do Rezerwatu Kręgi Kamienne)- wyjaśnia Emilia Rekowska, dyrektor Ośrodka Kultury w Czersku.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.