30-12-14
Czersk. Wicestarosta: Chodzi o to, aby rowy spełniały swoją funkcję - czasami nie muszą być aż tak głębokie
Wizja w terenie. Decyzje po 11 stycznia

Zgodnie z zapowiedzią w ubiegłym tygodniu wicestarosta chojnicki wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Chojnicach sprawdzali na miejscu na trasie Malachin – Karsin wykonanie przydrożnych rowów melioracyjnych.

Przypomnijmy, w ocenie kierowców głębokie na prawie 2 metry rowy stwarzają realne zagrożenie dla użytkowników powiatowej drogi. Dodajmy, że projekt nie zakłada zastosowania barierek ochronnych (zobacz artykuł: tutaj).
 
- Zapoznaliśmy się z sytuacją w terenie. Okazuje się, że rowy zostaną jeszcze przykryte humusem – czyli zmieszanym piaskiem z roślinnością. Warstwa 20-30 a nawet 40 centymetrowa zmniejszy głębokość rowów do poziomu ok. 1,5m. Wykonawca dostał polecenie, aby tam gdzie to nie jest konieczne nie kopał tak głęboko. Chodzi o to, aby rowy spełniały swoją funkcję - czasami nie muszą być aż tak głębokie. W dniu 11 stycznia mamy naradę z wykonawcą i projektantami i tam zapadną decyzje, czy na wybranych łukach drogi zastosować barierki ochronne – informuje wicestarosta Marek Szczepański.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.