KOMUNIKAT
Już 12 ofiar mrozu na Pomorzu
- nie bądźmy obojętni na los innych!

Publikujemy komunikat Wojewody Pomorskiego:
„Z raportów, które każdego dnia trafiają do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika, że od 23 listopada do dziś w województwie pomorskim odnotowano już 12 przypadków zgonu z powodu wychłodzenia organizmu. Najmłodsza ofiara mrozu miała zaledwie 19 lat. Wbrew powszechnie panującym opiniom na śmierć z powodu niskiej temperatury narażone są nie tylko osoby bezdomne. W nocy z 27/28 grudnia dyżurny WCZK odebrał informację o zgonie 90 letniej kobiety. Jej ciało odnaleziono zaledwie kilka metrów od budynku, w którym mieszkała.

W związku z niskimi temperaturami wojewoda pomorski Ryszard Stachurski przypomina, abyśmy nie pozostawali obojętni na los osób bezdomnych oraz starszych i chorych, które samotnie mieszkają w naszym sąsiedztwie i nie zawsze są w stanie samodzielnie ogrzać swoje mieszkanie. Zwróćmy również uwagę na osoby, które szukają schronienia w opuszczonych budynkach, altanach, czy klatkach schodowych. Nie zapominajmy, że dzwoniąc do straży miejskiej (986), numer 112, czy telefon alarmowy Wojewody Pomorskiego (987) uratować możemy czyjeś życie. Zachęcamy również mieszkańców Pomorza do korzystania z „Informatora o instytucjach niosących pomoc osobom bezdomnym”, który dostępny jest na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego www.gdansk.uw.gov.pl
Informator został opracowany przez Pomorskie Forum na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności, a wydany ze środków Wojewody Pomorskiego. Na naszej stronie internetowej dostępna jest również aktualna prognoza pogody.

Roman Nowak
Rzecznik Prasowy
Wojewody Pomorskiego”

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.