1-10-18
Czersk. OLIMPIA CZERSK poniosła porażkę 2:4
OGROMNA WALKA ZAWODNICZEK
OLIMPII CZERSK Z AKP JASTRZĄB MALBORK

W sobotę (29.09) na stadionie miejskim Czersku odbył się kolejny mecz III ligi kobiet. Drużyna OLIMPII CZERSK zmierzyła się z zawodniczkami AKP JASTRZĄB MALBORK.

OLIMPIA od pierwszych minut spotkania grała wysoki pressing. Skutecznie broniła dostępu do bramki i stwarzała akcje do strzelenia gola. Niestety w 20 minucie meczu jedna z zawodniczek podstawowej jedenastki OLIMPII CZERSK, doznała poważnej kontuzji i musiała opuścić boisko.

Pomimo tak ogromnej straty, zawodniczki OLIMPII sukcesywnie walczyły o gola. W 28 minucie, kapitan drużyny, Małgorzata Kropidłowska zdobyła pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Wynik 1:0 dla OLIMPII CZERSK utrzymywał się aż do 38 minuty spotkania. Końcówka pierwszej połowy meczu nie była korzystna dla gospodarzy. W 39 i 40 minucie padły bramki dla gości.

Początek drugiej połowy zapowiadał się obiecująco. OLIMPIA CZERSK kilka razy stworzyła zagrożenie w polu karnym gości. Nie przeniosło się to niestety na wynik spotkania.

Zawodniczki z AKP JASTRZĄB MALBORK podwyższyły swoją przewagę na 1:3 w 62 minucie gry.

2 bramkowa przewaga gości nie spowodowała braku zaangażowania i determinacji walki gospodarzy, czego efektem była druga bramka dla OLIMPII CZERSK strzelona przez Monikę Weber w 66 minucie spotkania.

Wynik meczu ustaliła drużyna AKP JASTRZĄB MALBORK w 75 minucie. Mimo ogromnej woli walki i poświęcenia OLIMPIA CZERSK poniosła porażkę 2:4.

Olimpia Czersk serdecznie dziękuje kibicom za przybycie i doping oraz darczyńcom ( Gmina Czersk oraz Usługi budowlane Kropidłowski Fabian).