1-10-18
Czersk. W
przyszłości skrócenie godzin otwarcia
Bez kas biletowych w Czersku
i Starogardzie Gdańskim...


Dziś (1.10) została zamknięta kasa biletowa na dworcu PKP w Starogardzie Gdańskim, w Czersku przestanie funkcjonować od 11 października br. Jak ocenia dyrektor Przewozów Regionalnych w Gdyni taka sytuacja może potrwać przez okres nawet 2 miesięcy - do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu na sprzedaż biletów. W tym czasie podróżni będą zmuszeni kupować bilety w pociągu u konduktora (bez dodatkowych kosztów), a rezerwować miejsca w pociągach dalekobieżnych - przez internet.

Jak słyszymy nie ma potrzeby, aby kasy były otwarte tak jak obecnie -  w Czersku, od poniedziałku do soboty od 5.00 do 18.00, a w niedziele od 6.15 do 18.15. Spółka ma szukać oszczędności, stąd potrzeba wprowadzenia zmian skutkujących w przyszłości skróceniem godzin otwarcia kas.

Do tematu wrócimy, sprawą zainteresował się poseł Aleksander Mrówczyński.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.