3-10-18
Czersk. Rośniemy w siłę. Jest już nas 151 słuchaczy
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 
UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W CZERSKU

Skończyły się długie, słoneczne wakacje i przyszedł czas na naukę. Licznie  i z radością 1 października rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki 2018/2019 naszego czerskiego UTW.

Po odśpiewaniu starego hymnu studenckiego Gaudeamus Igitur< czyli weselmy się, pani rektor, Daniela Łobocka przywitała zaproszonych gości, panią burmistrz Jolantę Fierek, dyrektora O.K. Emilię Rekowską, pana Henryka Sikorskiego oraz nas, słuchaczy. Szczególnie ciepło przywitała  nowo przyjęte osoby życząc im sukcesów oraz miłych chwil spędzonych w naszym gronie.

Następnie zapoznała nas z programem na nowy rok. Każdy z nas dostał wydrukowany program zajęć edukacyjnych, spotkań w grupach tematycznych i innych ważnych informacji.

Miłym i wzruszającym momentem było  podziękowanie dla pani burmistrz od słuchaczy, za wsparcie, nie tylko finansowe, serdeczność oraz "przyjazny urząd".

Po części oficjalnej głos zabrał nasz pierwszy w tym roku wykładowca pan Henryk Sikorski, emerytowany nauczyciel języka polskiego naszego czerskiego Liceum. Podzielił się swoją pasją zbierania wiadomości o dawnych czasach. Tytuł wykładu zresztą brzmiał "Ocalić od zapomnienia".

Pan Henryk Sikorski wraz z innymi pasjonatami utrwalania starych dziejów w naszym regionie, należący do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej, jest autorem licznych artykułów, zamieszczanych w Zeszytach Czerskich.

Z wykładu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o naszym mieście.

Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał z myślą o osobach powyżej 55-ego roku życia. Celem rozpoczynających się zajęć będzie propagowanie wiedzy, aktywności kulturalnej, intelektualnej i fizycznej osób starszych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za to spotkanie.

Zarząd UTW Czersk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.