11-10-18
Czersk. Dlaczego nie doszło do uroczystego otwarcia z udziałem noblistów?
Budowa alei noblistów w Parku Borowiackim w Czersku

Wykonano prace związane z montażem tablic w Parku Borowiackim w Czersku  upamiętniających laureatów Pokojowej Nagrody Nobla (zdjęcia poniżej). Łącznie zainstalowano 96 szt. tablic (granitowe o wymiarach 50/70 cm o grubości 30 mm).

Tablice wykonała firma „KAMIENIARSTWO” Rafał Orlikowski z Czerska za kwotę 29.077,20 zł brutto, natomiast montażem zajęła się Spółdzielnia Socjalna z Czerska za kwotę 5.213,50 zł brutto.

Przeczytaj o Pokojowej Nagrodzie Nobla:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Laureaci_Pokojowej_Nagrody_Nobla

Warto tutaj dodać, że Gmina Czersk corocznie współorganizuje z Uniwersytetem Gdańskim i Fundacją Instytutu Lecha Wałęsy Olimpiadę Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

Burmistrz Czerska wyjaśnia, że nie udało się jej przygotować zapowiadanego uroczystego otwarcia alei, w którym miało brać udział kilku noblistów w tym Lech Wałęsa, ponieważ miała zbyt mało czasu na organizację tego wydarzenia. Włodarz ma nadzieję, że czerski samorząd będzie nadal współorganizatorem  Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.  Jolanta Fierek liczy na to, że w przyszłym roku dojdzie do uroczystego otwarcia Alei Noblistów Czersku.

(red), UM Czersk
Fot. (red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.