5-11-18
Powiat chojnicki. Do służby skierowano ponad 200 policjantów
PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ 2018”

W czasie trwającej w tym roku „Znicz 2018”, która została przedłużona o kolejne dni na drogach powiatu chojnickiego w okresie od 31 października do dnia wczorajszego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jedynie odnotowano 6 niegroźnych kolizji drogowych.

Przez 5 dni policjanci z chojnickiej drogówki oraz funkcjonariusze prewencji na terenie powiatu chojnickiego czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę by odwiedzić groby swoich bliskich. Zarówno 1 listopada jak i następnego dnia w rejonach cmentarzy mundurowi kierowali ruchem i czuwali nad bezpieczeństwem kierujących oraz pieszych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w właściwych fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy samochody nie były przeładowane. Dodatkowo mundurowi sprawdzali, czy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym byli wyposażeni w elementy odblaskowe. Podczas działań policjanci w ramach akcji „bądź widocznym patriotą” rozdawali uczestnikom ruchu opaski odblaskowe. Przedsięwzięcie to miało na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas prowadzonych wzmożonych działań policjanci zatrzymali 2 kierujących pod wpływem środków narkotycznych oraz jednego pod wpływem alkoholu. Kierujący, którzy dopuścili się przestępstwa drogowego w najbliższym czasie odpowiedzą za to przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu bądź środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Przez te kilka dni do służby skierowano ponad 200 policjantów.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.