27-01-15
Gm. Czersk.
Mieszkańcy okręgu nr 8 będą wybierać radnego
Ponowne wybory w gm. Czersk w dniu 15 marca

Wygasł mandat radnego - kalendarz wyborczy


Do Urzędu Miejskiego w Czersku wpłynęło obwieszczenie Wojewody Pomorskiego o ponownym przeprowadzeniu wyborów w okręgu nr 8 w gm. Czersk – siedziba komisji obwodowej nr 13 w Odrach.  

Wojewoda zarządził głosowanie na dzień 15 marca 2015r. Mieszkańcy będą wybierać radnego Rady Miejskiej w Czersku spośród dwójki kandydatów, którzy otrzymali 16 listopada 2014 roku najwięcej głosów  - Henryk Sumionka oraz Stanisław Trzyński.

Przypomnijmy, Sąd Okręgowy w Słupsku wydał w grudniu ubiegłego roku postanowienie o unieważnieniu głosowania w Okręgu Wyborczym nr 8 w Gminie Czersk. Ponadto stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Stanisława Trzyńskiego startującego z KWW Czerskie Forum Samorządowe. O sprawie pisaliśmy – ZOBACZ TUTAJ

Radny utracił mandat
Kalentarz wyborczy

Dziś (27.01.) zarządzenie wojewody pomorskiego zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. W związku z tym, zgodnie z wyrokiem sądu okręgowego, wygasł mandat radnego Stanisława Trzyńskiego.

Zarządzenie wojewody oraz  KALENDARZ WYBORCZY: ZOBACZ TUTAJ

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.