29-01-15
Powiat chojnicki. Akcja policji – Bezpieczna Droga K-22
Policjanci z Chojnic i Czerska skontrolowali
29 pojazdów. Nałożyli 20 mandatów


Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń na drodze policjanci prowadzą intensywne kontrole i bezwzględnie reagują na wykroczenia popełnianie przez kierujących i pieszych. Z ustaleń policjantów wynika, że do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych należą niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielanie pierwszeństwa pieszym i nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu.

We wtorek od godz.6.00 policjanci z Chojnic i Czerska prowadzili działania prewencyjne na drodze krajowej 22, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali uwagę na stosowanie się kierujących do ograniczenia prędkości i dostosowanie prędkości do warunków ruchu. Funkcjonariusze egzekwowali też noszenie elementów odblaskowych przez pieszych oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

W czasie działań policjanci skontrolowali 29 pojazdów. W efekcie nałożyli 20 mandatów karnych między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, niezapięcie pasów bezpieczeństwa i spowodowanie zagrożenia. Zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne pojazdów. Wszyscy kierujący wobec których policjanci podjęli kontrolę, zostali przebadani na zawartość alkoholu  w wydychanym powietrzu - byli trzeźwi.

Zimowe statystyki jednoznacznie wskazują, że o tej porze roku dochodzi do zwiększonej ilości potrąceń i stłuczek. Szybko zapadający zmierzch i opady śniegu czy deszczu mają wpływ na ograniczenie widoczności. Dlatego policjanci apelują o dostosowanie  prędkości do warunków ruchu czy zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Pamiętajmy też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych - to znacznie wpływa na ich bezpieczeństwo.

mat. KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.