27-11-18
Czersk. Relacja
III Czerskie Spotkanie Seniorów na PLUS

Dzisiaj (27.11), do Ośrodka Kultury w Czersku przyjechali goście z Dziennego Domu Senior + i Senior Wigor z Gostycyna, Skarszew, Pelplina, Tuchomia oraz Kwidzyna, a to za sprawą  Dziennego Domu Senior + z Czerska, który zorganizował III Czerskie Spotkanie Seniorów na PLUS.

Wśród gości, swą obecnością zaszczycili również: Dyrektor DPS w Chojnicach Pani Dagmara Orzech wraz z podopiecznymi, Dyrektor MGOPS w Czersku Pani Sylwia Tomaszewska, Przewodnicząca Gminnej Czerskiej Rady Seniorów Pani Maria Kaminski, Radny Rady Powiatu Chojnickiego Pan Maciej Jakubowski, przedstawiciele UTW, WTZ z Czerska i Chojnic, ŚDS z Czerska oraz członkowie Klubu Seniora Jesienna Róża z Rytla i Bratek z Czerska.

Celem spotkania jest szeroka wymiana doświadczeń, dotychczasowych działań i zamierzeń. Seniorzy podczas III Czerskiego Spotkania Seniorów na PLUS mają możliwość spotkania się ze znajomymi, a przede wszystkim nawiązać nowe znajomości i  wymienić się swoimi spostrzeżeniami z placówkami. Pomysłów na organizację uroczystości Dziennemu Domu Senior + nie brakowało. Poprzez występy artystyczne przygotowane przez gości dzisiejszego spotkania, aktywizacji podlega środowisko senioralne, a jednocześnie istnieje możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań.

Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czersku Krzysztofem Przytarskim na ręce Dyrektor Dziennego Domu Senior + w Czersku, złożyli najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich seniorów. Przekazali wyrazy szczególnego podziękowania i uznania za wsparcie i wkład pracy w podejmowanie różnorodnych inicjatyw na rzecz osób starszych, umożliwianie im korzystania z obszernej oferty zajęć na rzecz aktywizacji społecznej, a także za wzajemną integrację z sąsiednimi Dziennymi Domami Senior +. 20 listopada przypadał Ogólnopolski Dzień Seniora z okazji którego życzymy, by kolejne lata były również wypełnione sukcesami i zrealizowanymi marzeniami. Wszystkim seniorom składamy najlepsze życzenia zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym, a także satysfakcji, częstych powodów do dumy i radości.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.