12-06-19
Czersk. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – Ciechanów 2019
Przywieźli medale do Czerska

W dniach 07-09.06.2019r.  w Ciechanowie uczniowie ZSS w Czersku i zawodnicy Międzyszkolnego  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem”, uczestniczyli w XXVI Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”.

Ich występ okazał się bardzo udany. W drugim swoim występie na zawodach tej rangi Emilia Pestka w skoku w dal zajęła I miejsce (w zeszłym roku – drugie), Natalia Babińska była pierwsza w rzucie oszczepem i czwarta w skoku w dal w kategorii dziewcząt starszych. Swoje pierwsze medale na mistrzostwach Polski w LA wywalczył Mateusz Rekowski – III w skoku w dal (5,69) i II w biegu na 400m (0,56s). Cała 16 osobowa reprezentacja województwa pomorskiego zdobyła 15 medali (7 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe). W Mistrzostwach Polski wystąpiło 12 reprezentacji wojewódzkich. Zawody rozegrane były pod Honorowym Patronatem Mistrza Olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego.