14-06-19
Czersk. Odpowiada dyrektor placówki
Pytania czytelniczki w sprawie SP ZOZ w Czersku

Publikujemy pytania czytelniczki, która za pośrednictwem portalu poprosiła o ich zadanie władzom Czerska i dyrektor SP ZOZ. Odpowiedzi udzieliła Hanna Jasińska, dyrektor SP ZOZ w Czersku - poniżej.

1) co stanie się z zakupionym kosztownym sprzętem do gabinetu kardiologa? Wielka szkoda, gdyby został odsunięty w kąt i nie służył ludziom. Może trzeba przemyśleć, czy zamiast pozostawienia go bezużytecznym warto byłoby oddać go np. do szpitala chojnickiego, by służył tamtejszym pacjentom, w tym także przecież Czerszczanom;

Sprzęt kardiologiczny został zakupiony do SP ZOZ, mimo braku kontraktu na poradnię specjalistyczną, jest własnością placówki i w placówce pozostanie.

2) kiedy podjęte zostaną rozmowy z NFZ ws. zawarcia kontraktu na specjalizację kardiologiczną i jak ocenia się realną szansę na taki kontrakt;

Możliwość pozyskania kontraktu na poradnię kardiologiczną jest uzależniona od polityki NFZ w zakresie finansowania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a obecnie nie ma jasnych przesłanek kiedy i w jakim zakresie będą konkursy oraz czy i kiedy zostanie wdrożona opieka koordynowana w POZ. Trudno ocenić szansę na pozyskanie kontraktu bez jasno określonych warunków jego pozyskania. Obecne umowy na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną są systematycznie przedłużane. Czynione są starania o prowadzenie porad kardiologicznych bez kontraktu dzięki dofinansowaniu gminy.

3) czy geriatra także odchodzi z ośrodka zdrowia? Dziś taka specjalizacja jest potrzebna, a zatrudnianie w ośrodku zdrowia takiego specjalisty to rzadkość na poziomie publicznych zoz-ów.”

Nie było i nie ma tematu odejścia geriatry. Pan doktor z nami pracuje i aktywnie włącza się w tworzenie Gminnej Polityki Senioralnej, bardzo cenimy jego zdanie."


(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.