5-07-19
Powiat chojnicki. 13-14 lipca
Festiwal SworneRACE Run & Rollerski

W dniach 13 - 14 lipca rozpoczyna się Festiwal SworneRACE Run & Rollerski, na który w tym roku składa ją się maraton nartorolkowy oraz bieg przełajowy na dystansie 10 km.

Zawody odbędą się w malowniczej scenerii Parku Narodowego Bory Tucholskie nieopodal miejscowości Swornegacie. Nartorolki to coraz popularniejsza dyscyplina sportu, będąca letnią odmianą narciarstwa biegowego. Zawodnicy maratonu nartorolkowego w sobotę, 13 lipca, rozpoczną zmagania w rywalizacji na trzech dystansach: 30 km stylem klasycznym, 45 km stylem dowolnym, 30 km nartorolki terenowe.

Dla miłośników nartorolkowych wyzwań w tym roku organizatorzy przygotowali jedyny w Polsce bieg łączony na dystansie 16 km (2 razy 8 km ze zmianą nartorolek). Zawody mają charakter otwarty. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w amfiteatrze nad Jeziorem Karsińskim o godzinie 17.

W niedzielę, 14 lipca, na starcie staną uczestnicy SworneTRIAL I edycji biegów terenowych, dla amatorów biegania zarówno po asfalcie, jak i przełajów. Trasa biegowa została wytyczona w otulinie Zaborskiego Parku Krajobrazowego i prowadzi wokół Jeziora Małe Głuche, a także wzdłuż linii brzegowej Jeziora Charzykowskiego.

Patronat honorowy nad Festiwalem SworneRACE Run & Rollerski objął Wójt Gminy Chojnice - Zbigniew Szczepański. Zapraszamy wszystkich do udziału i kibicowania! Wszystkie informacje dotyczące zapisów można znaleźć na stronie internetowej zawodów www.swornerace.pl i na funpage’u na Facebooku: swornerace.

Olga Hollek

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.