11-07-15
Gm. Czersk. W sztandarowej konkurencji, czyli łapaniu pstrąga gołymi rękoma, uczestniczyło 16 śmiałków
XV Święto Pstrąga w Wojtalu cz.I

Piękna pogoda, tłumy widzów, konkursy, występy artystów na scenie oraz smaczne rybki przyrządzane na różne sposoby, to wizytówka tegorocznego Święta Pstrąga w Wojtalu.

Sobotnia (11.07.) impreza rozpoczęła się zawodami, w których wystartowali strażaccy oldboye. Najlepszą okazała się drużyna z Łęga - czas 45s. Na drugiej pozycji uplasował się Malachin z wynikiem 46s, zaś trzecią lokatę zajął Wieck – 50s. W zmaganiach udział wzięło 7 drużyn.

W sztandarowej konkurencji, czyli łapaniu pstrąga gołymi rękoma, uczestniczyło 16 śmiałków. Najlepszym z nich okazał się Krzysztof Szulc z Elbląga, który złapał 5 ryb w czasie 1 min 4s. Drugie miejsce zajął Jarosław Ossowski z Pustek w gm. Czersk – w czasie 1min 16s wyłowił 5 ryb. 4 ryby w czasie 1 min 30s przerzucił z basenu do basenu Cezary Tomczak z Elbląga, ten wynikł dał mu trzecią pozycję.

W konkursach kulinarnych prym wiodły gospodynie z Łęga. W tym roku startujące w tej konkurencji Panie zaprezentowały m.in. pstrągi pieczone w liściach kapusty, pstrąga w migdałach, pstrągi w zalewie octowej z gałązką jodły i owocem jałowca, pstrąga zawijanego w boczku, filet z pstrąga z porami w sosie śmietanowo-koperkowym, pstrąga zapiekanego ze szpinakiem, pstrąga po grecku, wariację pstrągową i wiele innych...

Po godzinie 17.30 rozpoczęła się część koncertowa imprezy. Najpierw wystąpił zespół MEJK, później zaplanowano koncerty kolejnych artystów (Ewa Kryza z zespołem, zespół CRAZY z Człuchowa, GWIAZDA WIECZORU: EWA FARNA z zespołem) – fotorelację z tej części imprezy przedstawimy wkrótce.

KONKURS KULINARNY (org. Burmistrz Czerska):

I – Teresa Kropidłowska, KGW „Łężanki”, za danie: pstrągi po łęsku czyli pieczone w liściach kapusty;

II – Ewa Reszka, KGW „Łężanki”, za: filet z pstrąga z porami w sosie śmietanowo-koperkowym;

III – Irena Pozorska, KGW „Łężanki”, za: pstrąg w zalewie octowej z gałązką jodły i owocem jałowca;

 

KONKURS SPINNING PSTRĄGA (org. Gospodarstwo Rybackie we Wiecku):

I – Michał Osiński

II – Mirosław Andrzejewski

III – Henryk Skiba


(red)

XV Święto Pstrąga - fotorelacja cz. II - TUTAJ

Poniżej zdjęcia z zawodów strażackich , konkursu łapania pstrąga, kulinarnego i występu zespołu MEJK (relacja wideo oraz kolejna fotorelacja – cz. II, już wkrótce):


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.